Firma Granite Von Striegau Sp z o.o. jest producentem Płyt granitowych, które wykorzystać można na posadzkę, okładziny czy stopnie schodowe. Mają częste zastosowanie w obiektach o charakterze publicznym jako okładzina ścian i posadzek, gdyż są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia oraz łatwe do utrzymania w czystości .Charakteryzują się one wysoką odpornością na ścieranie, nasiąkliwość oraz uderzenia. Nasza firma produkuje około 4 tysiące m2 miesięcznie o zróżnicowanych rozmiarach oraz grubościach .

Poszczególne faktury obróbcze jakie nadajemy naszym płytom od najgładszej do najbardziej szorstkiej przedstawiają się następująco:
polerowana – charakteryzuje się wysokim stopniem jej wygładzenia i naturalnym połyskiem kamienia uzyskanym przez polerowanie.
szlifowana – charakteryzuje się wyraźnym stopniem chropowatości powierzchni i występowaniem rys po materiałach ściernych; uzyskana przez szlifowanie
groszkowana – powierzchnia równa, lecz szorstka charakteryzująca się występowaniem regularnie rozmieszczonych wklęsłości i wypukłości, uzyskanych przez groszkowanie.
płomieniowana – wygląd powierzchni zbliżony do naturalnego przełomu. Chropowatość zależy od wielkości ziaren z wyraźnymi zmianami na powierzchni ziaren kwarcu, powstałymi w wyniku działania temperatury i płomienia –łuszczenie uzyskane przez płomieniowanie.

plyty05

plyty06